مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

هاست چیست

هاست چیست

هاست چیست

هاست چیست؟ سؤالی که بسیاری از دوستان حین طراحی وب‌سایت با آن روبه‌رو می‌شوند.

با یک مثال آغاز می کنیم

سرور یک کامپیوتر همیشه روشن و متصل به اینترنت است که منابع مختلفی مانند رم، فضای ذخیره‌سازی، پردازنده و … را برای سرویس‌ گیرنده‌ های داخل شبکه حاضر می‌کند.

(Host) به معنای میزبان است که به بخشی از سرور می گویند. یک سرور می‌تواند به چندین قسمت تقسیم شود که هر قسمت را هاست می نامند.

هر یکی از این بخش ها از وب‌ سایت میزبانی می‌ کنند.

بعد از طراحی قالب سایت، اولین کار تهیه‌ی یک هاست مناسب برای سایت می باشد.

شما باید با توجه به نیاز وب‌سایت خود یک هاست با ویژگی‌های مشخصی از شرکت‌های هاستینگ اجاره ‌کنید این‌گونه بخشی از منابع یک سرور به شما تعلق می‌گیرد و قابلیت نگه داری تمام اطلاعات و فایل‌های سایت شما را دارد.

در اینجا این سوال پیش میاد که چرا از سیستم‌های خودمان به عنوان هاست استفاده نمی‌کنیم؟

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، هاست از سیستمی همیشه روشن و متصل به اینترنت است. اگر لحظه‌ای اتصال این سیستم دچار اشکال شود، سایت شما از دسترس کاربران خارج می‌شود و دیگر سایت شما قابل بازدید نیست .

اما در شرکت‌های هاستینگ حداقل یک تیم کاردان، در طول شبانه‌روز، در حال خدمت هستند تا در صورت بروز مشکل آن را رفع نمایند.

هاست شما باید هاستی پایدار و مطمئن باشد. از دسترس خارج شدن وب‌سایت‌ها به طور مکرر باعث بروز آسیب جدی به فروش و درآمدزایی سایت می شود. از طرفی سئو سایت و نتایج گوگل هم آسیب خواهد دید. پس توصیه ما به شما تهیه هاست از شرکت مطمئن است.

هاست با کیفیت باعث حفظ امنیت اطلاعات سایت، افزایش سرعت بارگذاری و همچنین در دسترس بودن بیشتر سایت می شود.

با وجود هاست در سایت شما، مانند مغازه‌ای است که در اختیار دارید ومیتوانید محصولات ‌تان را در آن قرار دهید. حالا کاربران در هر ساعت از شبانه روز تنها با وارد کردن آدرس سایت شما، می‌توانند از صفحات سایت ‌شما بازدید کنند.

صفحات مرتبط