مشاوره رایگان

اهمیت عنوان صفحه

اهمیت عنوان صفحه

هنگامی که موضوعی را جستجو می کنید. اولین چیزی که به چشم میخورد نوشته آبی رنگ با کلمات درشت تر است که عنوان صفحه را شامل می شود. اهمیت عنوان صفحه

اما اهمیت این عنوان در چیست و ما به چه دلیل باید به آن توجه کنیم؟

در ابتدا باید بدانیم عنوان صفحه در مرورگرهای پر استفاده مانند فایرفاکس، گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر، اپرا و … همیشه در بالای هر پنجره‌ به نمایش در می آید.

در واقع اولین خطی که در نتایج یک جستجو نمایش می دهد عنوان صفحه است. که در تگ متا تعریف می شود و همین امر موجب اهمیت سئو عنوان صفحه می شود.

و زمانیکه شما صفحه ای در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک میگذارید. عنوان صفحه در مطلب منتشر میشود و به نمایش در می آید.

پس شما باید بازدیدکنندگان را ترغیب کنید تا سایت شما را از میان دیگر نتایج پیشنهادی گوگل انتخاب کنند. برای اینکار می توانید:

-عنوان صفحه اصلی سایت خود را با نام شرکتتان آغاز کنید. و برای صفحات داخلی سایت نام شرکت باید در انتهای عنوان صفحه باشد و اطلاعات مهمتر را در ابتدا قرار گیرد.

-در صورت امکان کلمات کلیدی را در ابتدای عنوان صفحه خود قرار دهید زیرا موتورهای جستجو این صفحات را بیشتر به کاربران پیشنهاد میدهند. با این کار توجه بیشتری از کاربران جلب میکنید و شانس کلیک برروی سایت شما افزایش می یابد. جلب توجه کلمات کلیدی در عنوان صفحه، نرخ ورود کاربران به سایت شما را در گوگل افزایش میدهد که موجب بالا آمدن رتبه شما در نتایج موتور جستجوی گوگل میشود.

– با استفاده از خط عمودی (کاراکتر (|)) در عنوان صفحه عبارات را از یکدیگر جدا کنید و ظاهری تمیز و مرتب به آن بدهید. در این صورت کاربر با مشاهده عنوان شما متوجه موضوع اصلی می شود و شانس شما را برای بازدید بیشتر افزایش می دهد.

– با استفاده از اعداد در ابتدای عنوان صفحه کاربرد آن را بالا ببرید زیرا برای مثال مطلبی با عنوان 10 نکته اساسی در سئو بازدید از سایت شما را بالا می برد.

-قرار دادن حجم زیادی از اطلاعات در 70 کاراکتر برای عنوان صفحه کار راحتی نیست، پس مهمترین موضوع خود را به بهترین شکل در آن قرار دهید.

-نوشتن عنوان صفحه با رعایت تمام نکات و جذابیت بالا اگر مربوط به مطالب صفحه نباشد ارزشی ندارد. کاربران دوست دارند عنوان صفحه چکیده ای از محتوای آن باشد و در صورت روبرو شدن با محتوایی غیرمرتبط به سرعت صفحه شما را می بندند و این امر باعث پایین رفتن رتبه سایت شما خواهد شد.

صفحات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قفل گذاری CD