سایت کاتالوگی برای معرفی و نمایش فعالیت های مربوط به آن کسب و کار است و حالت رزومه ای دارد. سایت کاتالوگی از قسمت های مختلفی شامل درباره ما ، اسلایدر ، معرفی و نمایش خدمات تشکیل شده است.

گرافیک موجود در این سایت ها حرف اول را میزند چون باید سایت ظاهری جذاب و گیرا داشته باشد. برای طراحی ظاهر گرافیکی سایت به لوگو و طیف رنگ و عکس های مربوطه نیاز است.

برنامه نویسی سایت کاتالوگی در حد متوسط می باشد. چون فقط به معرفی خدمات و محصولات می پردازد که باید دسترسی به قسمت های مختلف سایت به راحتی باشد.

سایت کاتالوگی مشابه سایت شرکتی است که فقط به معرفی شرکت و خدمات آن می پردازد. که باید یک توضیح کامل و جامع از خدمات شرکت و نوع شرکت موجود باشد و خدمات هرکدام به طور جداگانه توضیح داده شود.

سایت های کاتالوگی می تواند چندین زبانه باشد. که برای مواقعی است که خدمات شرکت به کشورهای دیگر هم ارائه می شود. بنابراین سایت می تواند علاوه بر زبان فارسی به زبان کشورهای مقصد هم باشد.

سایت کاتالوگی از صفحات بهم پیوسته تشکیل شده است. که این صفحات مجموعه ای از عکس ها و فیلم ها و متون مربوطه می باشد.

مثلا سایت کاتالوگی مربوط به یک کلینیک زیبایی شامل خدمات مختلف کلینیک مانند میکرودرم و رفع موهای زائد و غیره است. در صفحات این سایت باید این خدمات به طور کامل توضیح داده شود و هزینه مربوط به این خدمات هم ذکر شود.

سایت کاتالوگی برای افزایش مشتری و بازدیدکنندگان می شود که باعث می شود افراد در جاهای مختلف با خدمات کسب و کار را شما از طریق سایت مطلع شوند و شما را راحتتر در گوگل پیدا کند. در نتیجه باعث بازگشت سرمایه و سود دهی می شود.

شرکت طراحی سایت آترین توانسته در سال های متمادی ، نمونه سایت های مختلفی مانند سایت های کاتالوگی مختلف طراحی کند که تمام استاندارهای لازم را دارا می باشد.