مشاوره رایگان

انواع هاست

انواع هاست

اهمیت وجود هاست بسیار فراتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید درواقع برای راه‌اندازی یک ‌سایت در فضای اینترنت بعد از طراحی قالب، باید به دنبال تهیه‌ی هاست مناسب براساس نیاز خود باشید. انواع هاست

هاست لینوکس، هاستی که زبان‌های برنامه‌نویسی پرکاربرد از جمله PHP ،Ruby ،Java و … بهترین عملکرد را روی بستر آن دارند. و هاست ویندوز، دارای سیستم عامل ویندوز است و از زبا‌ن‌های برنامه‌نویسی ASP و net core. پشتیبانی می‌کند.

در طول این سالها هاست لینوکس به سرعت رشد کرده و به اصلی ترین انتخاب افراد تبدیل شده است. درحال حاضر جمعیت بسیاری از این هاست برای سایت های خود استفاده می نمایند. درادامه با انواع خدمات هاست اشنا می شویم:

  • میزبانی اشتراکی

در این نوع میزبانی، یک سرور به بخش‌هایی تقسیم می‌شود که هر بخش به یک سایت تعلق می‌گیرد. در این روش یک سرور ممکن است از هزاران سایت میزبانی کند. هاست اشتراکی ‌به‌صرفه است و شما به مقدار نیاز خود هزینه پرداخت می‌کنید. معمولاً وب‌سایت‌ها در ابتدای شروع کار خود و تا زمانی که اطلاعات و مشتری زیادی ندارند، از هاست اشتراکی ‌استفاده میکنند.

یکی از مشکلات احتمالی این سرویس، مشکلات امنیتی مانند نفوذ به یک سایت می‌ باشد که با این کار راهی برای ایجاد دسترسی به سایر وب‌سایت‌ها به وجود می آید. همچنین وجود حجم بالای درخواست‌ روی سرور می‌تواند منجر به افت سرعت دیگر وب‌سایت‌ها شود. بنابراین استفاده از سرور‌های معتبر برای حفظ امنیت سایت بسیار ضروری است.

  • سرور نیمه اختصاصی

هاست نیمه اختصاصی  از دیگر سرویس‌های میزبانی وب است که در آن یک سرور به کمک نرم‌افزار‌های مجازی‌ساز مثل  vmware  به چند بخش تقسیم می‌شود و هر بخش به عنوان یک سرور مجزا استفاده می شود. به این صورت مشتری منابع و قدرت بیشتری نسبت به هاست اشتراکی دارد.

  • سرور اختصاصی

در سرور اختصاصی، مشتری یک سرور مختص خود دارد و تنها استفاده‌کننده از منابع آن سرور است. در این نوع سرور نگرانی‌ کاهش امنیت و سرعت وجود ندارد. این نوع هاست‌ هزینه‌های بالایی به همراه دارد و وب‌سایت‌های بزرگ بیشتر از آن استفاده میکند.

  • میزبانی ابری

در این روش چندین سرور به صورت همزمان در حال کار هستند. وب‌سایت شما می‌تواند از تمام منابع این سیستم‌ها استفاده کند. و منابع محدود نخواهد بود و در صورت نیاز به استفاده‌ی بیشتر از منابع می‌تواند از سایر سرورها در فضای ابری استفاده کند.

با این روش وب‌سایت شما همیشه در دسترس است اما بک‌آپ‌ گرفتن و حفظ امنیت به علت پراکندگی داده‌ها کار سختی است.

صفحات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قفل گذاری CD