مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن راهی برای مبارزه با سایت‌هایی بود که قصد داشتند با استفاده از روش‌های غیرطبیعی مانند لینک‌ سازی اسپم رتبه بالایی به دست بیاورند. پنگوئن هنوز هم در حال فعالیت است و جزئی از هسته اصلی الگوریتم‌ های گوگل است.

هدف این الگوریتم به طور دقیق، کاهش تاثیرگذاری روش‌های کلاه سیاه و به دست گرفتن کنترل اوضاع توسط گوگل بود. با درک بهترِ فرآیند دریافت لینک ، پنگوئن توانست وبسایت‌هایی که اقدام به دریافت لینک‌ های طبیعی و معتبر کرده بودند را ارتقاء دهد و وبسایت‌هایی که لینک‌ های اسپم و ساختگی دریافت کرده بودند را  از رتبه‌های بالا به قعر نتایج بکشاند.

یکی از وظایف جانبی آن مبارزه با keyword stuffing یا تکرار کلمات کلیدی است.

عملا تکرار یا بمباران کلمه کلیدی به عنوان یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه شناخته شد. الگوریتم پنگوئن صفحاتی که از این تکنیک استفاده کرده‌اند را شناسایی کرده و موجب می‌شود جایگاه مناسبی در نتایج جستجو کسب نکنند.

برای این الگوریتم به‌روز‌رسانی‌های با اهمیتی منتشر شد و تغییرات و بهبودهای زیادی در آن صورت گرفت

گوگل ، در صورتی که وبسایت شما را جریمه کند به شما اطلاع‌رسانی میکند در برخی موارد بعد از اینکه وبمسترها اقدام به پاکسازی لینک‌ های اسپم کرده‌اند، باز هم دچار بخشش و بازگشت رتبه نشدند. ممکن است عوامل زیادی پشت این قضیه باشد، برای مثال ممکن است:

  • ترافیک و رتبه‌ به طور کل نامعتبر باشد و از طریق بک‌ لینک‌ های مشکوک دریافت شود.
  • زمانی‌که لینک‌ های سابق حذف شده‌اند، تلاشی برای کسب لینک‌ های طبیعی و با ارزش صورت نگرفته باشد.
  • هیچ بک‌ لینک منفی و اشتباهی حذف نشده باشد یا این لینک‌ های اسپم به میزان کافی حذف نشده باشند.
  • مشکل به طور کلی از سمت لینک‌ های اسپم نباشد.

زمانی که مورد بخشش گوگل قرار بگیرید و گوگل شروع به بازگردانی رتبه‌های شما کند، نباید انتظار داشته باشید که به جایگاه سابق خود برگردید.

صفحات مرتبط